MANDULAFA ÓVODA

Szabad játék, mindennapos mozgás

Tízórai, mosdóhasználat

Irányított tevékenység és játék

Játék, séta, szabadidős tevékenységek a friss levegőn

Ebéd, mosdóhasználat

Délutáni pihenés

Uzsonna, mosdóhasználat

Szabad játék, közben távozás az óvodából

AZ ÓVODA NAPIRENDJE

RAJZOLÁS,

MINTÁZÁS

ÓVODAI TEVÉKENYSÉGEK

Óvodánkban a tevékenységek tervezése komplex módon történik, ami a gyerek érdeklődésére és aktivitására helyezi a hangsúlyt. A tevékenységek komplexen jelennek meg a hét minden napján.

MOZGÁS

BIBLIA

ISMERET

MESE,

VERS

ANYANYELVI

NEVELÉS

ÉNEK,

ZENE

KÖTETLEN

BESZÉLGETÉS

TERMÉSZETISMERET

MATEMATIKAI

GONDOLKODÁS

CSOPORTJAINK

ÓVODAI KÖRNYEZET

A Mandulafa óvoda  Gödöllő kapujában,  a Gödöllői Királyi Kastély park és arborétum szomszédságában álló épület második emeletén helyezkedik el.

Az udvaron ősfák veszik körül a kialakított játszóteret, amit folyamatosan fejlesztünk, több játéklehetőséget biztosítva ezzel.

Megközelíthető a H9-s hévvel Budapestről, vagy személygépkocsival. A parkolás az óvoda területén biztosított.

Úgy gondoljuk, hogy az óvoda külső és belső terei, mint „harmadik nevelő” motivációs eszköz, támogatja a gyermekek kreativitását, szabad önkifejezését, valamint a spontán tanulást, élményszerzést.

Csoportjaink 2,5-3 éves kortól 6 éves korig fogadják a gyermekeket.

Kialakításuknál célunk a derűs csoport légkörben történő érzelmi biztonság nyújtása, erkölcsi, érzelmi, akarati tulajdonságok fejlesztése.

Fontosnak tartjuk, hogy a gyermekek alakuló kapcsolatait a felnőttekkel és társaikkal pozitív érzelmek jellemezzék.

Esztétikus, barátságos környezetben vidám, színes csoportszobákban, ízlésesen összeválogatott bútorok segítik a gyermekeket a megfelelő komfortérzet elérésében.

Óvodai nevelésünk a családi nevelésre épít.

A szülőkkel közösen, együttműködve segítjük a gyermeki személyiség kibontakoztatását.

Pacsirta csoport

3-4 éves gyermekek

Zöldike csoport

4-5 éves gyermekek

Cinege csoport

5-7 éves gyermekek

ÉTKEZÉS

Az étkeztetési szolgáltatás minősége kiemelkedően fontos gyermekeink egészséges fejlődése szempontjából, ezért figyelmet fordítunk az ételek minőségére. Óvodánkban napi háromszori étkezést biztosítunk a gyermekek számára, amit gyermekétkeztetésre szakosodott cég szállít óvodánkba.

Egyéni étrendet biztosítunk a szakorvos által igazolt egyéni étrendet igénylő gyermekek számára.

mandulafa.ovi@gmail.com

2100  Gödöllő, Tessedik Sámuel u.2/a